SEO Haberleri

Yazılarda Etiket Kullanmak Önemli mi?

Yazılarda etiket kullanmak ne derece önemli, Google ve diğer arama motorları bünyesinde ki önem derecesi nedir bunları konu alacağız. Bu sayede yazılarınız için etiket önemi nedir tüm akıllardaki sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Yazılarda etiket kullanmak önemli mi?

Google 2018’in başlarında yapmış olduğu bir açıklama ile artık etiket kullanımının bir önem arz etmediğini ve arama sonuçlarına etki etmediğini belirtti. Eskiden kalma bir alışkanlık olan etiket kullanımı artık sadece bir yol gösterici olarak sitelerimizde yer alacak ve zamanla bu da ortadan kalkacak.

SEO Eklentileri hakkında;

Özellikle WordPress kullanıcıları için yazılarda etiket kullanımı bu seo eklentileriyle beraber yavaş yavaş kalkıyor. All in one seo pack ve Yoast SEO artık meta etiket kavramlarını eklentilerinden kaldırdı ve bizlere etiket girebileceğimiz yalnızca WordPress’in temel özelliklerinden olan etiket girme alanı kaldı.

Eğer siteniz geniş bir içeriğe sahipse, kullanıcılara belli bir konuya ait içerikleri göstermek, arşiv halinde bulabilmek adına etiket kullanımını tavsiye ediyoruz ancak bunun dışında arama sonuçlarına etki etmediğini de belirtmek isteriz. Örneğin Blog SEO etiket sistemini kullanmaya devam edecek ama bu sadece bir site haritası, bir arşiv odası gibi işleyecek.

Peki zararı var mıdır?

Google’ın bu konuda tavrı tam olarak nötr arkadaşlar. Yani olumlu veya olumsuz anlamda hiçbir şekilde sizin sonuçlarınıza etki etmeyecek. Kullanıcılara yol göstermek adına siz yine de etiket girmeye devam edebilirsiniz ve ileriye yönelik büyük avantajlar sağlayabilir.

Peki Google neden etiketlere artık eski önemini vermiyor?

Aslında bu değişim Google’ın yeni algoritması hakkında yaptığı köklü ve derin değişimlerden biriydi. Özgün ve SEO uyumlu makalelerin günümüzde daha da önem arz etmesi, güvenlik sertifikasına sahip sitelerin arama sonuçlarında ilk sayfada çıkması gibi bir geniş çaplı algoritma değişimlerinden etiketlerde nasibini aldı. Bir çok kullanıcı bu konuda fikir sahibi olmadığı için bu etiket konusunu da böylelikle sizlere açıklamış olduk.

Dilerseniz Arama Motoru Optimizasyonu kategorisinde diğer güncel SEO haberlerini de bulabilir, yenilikler ve değişimler hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Leave a Comment