SEO Haberleri

Yeni Başlayanlar: SEO Uyumlu Makale Yazmak

Web sitesi/bloğu içine yeni başlayanlar için SEO uyumlu makale yazmanın püf noktaları ve gerekliliklerinden söz edeceğiz.

Neden SEO Uyumlu Makale Yazmalıyım?

Günümüzde internet sitesi sayısı bir hayli fazla ve artık her kelime de rekabet oranı eskiye oranla çok daha yüksek. Durum böyleyken web sitelerinin bir birinden ayrılıp sıralamalara etki etmesini sağlayacak bir çok etken var. Bunlardan bir tanesi şüphesiz Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO Uyumlu makale yazmaktır.

SEO Uyumlu Makale nasıl yazılır, nelere dikkat edilmelidir?

Başlık, içerik, anahtar kelime ve description uyumu: Makalenizin başlığı ile içeriği bir biriyle uyumlu olmak zorundadır. Aynı zamanda makale başlığınız o makalenin anahtar kelimesi, bir diğer adıyla odak anahtar kelime yerine geçmektedir. Yani başlık ile yazı içeriğini bu doğrultuda hazırlamak durumundasınız.

Başlıkta vermiş olduğunuz anahtar kelimeyi yazı içerisinde en az bir tane H2 etiketi olmak üzere bir çokta normal cümlede geçirin. Bu sayede makale içeriğiniz ile başlığınız bir biriyle uyumlu hale gelerek makale konusunu Google ve diğer arama motorlarına tayin edecek.

Anahtar kelime kullanımı da mutlaka başlık ve içerik ile uyumlu olmak durumunda, bizim tavsiyemizde 3 keywords yani etiket dışına çıkmamanız yönündedir.

Yazınıza anahtar kelime ile aynı adı taşıyan bir görsel ekleyin!

Görseller artık Google tarafından ayrı bir öneme sahip ve durum böyleyken makalenizde hedef anahtar kelime ile aynı isme sahip bir görsel bulundurun ve görselin ismi tamamen küçük harflerden oluşsun.

İşte bütün bunlar bir araya geldiği zaman başlangıç aşaması olarak SEO uyumlu makale yazmak konusunda bilgi sahibi olacaksınız ve arama motorlarında daima ayrı bir öneme sahip olacaksınız. Ne olursa olsun özgün makale içeriğinden, makale başlığı, makale içeriği ve anahtar kelime seçiminden taviz vermeyin.

Yazılarınıza iç link ekleyin!

İçeriklerinizde mutlaka en az bir tane iç bağlantı yer alsın. Bu bağlantı da hedef anahtar kelimeniz ile bağdaşsın. Mesela Arama Motoru Optimizasyonu kategorisinde bir içerik giriyorsanız, “Arama motoru optimizasyonu” kelimesinde o kategoriye bir adet link verebilirsiniz.

Son olarak makale uzunluğu;

Yazmış olduğunuz içerik minumum 300 kelimeye sahip olmalı. 300 ve üstü kelimeye sahip SEO uyumlu makaleler daima arama motorlarında arzuladığı öneme sahip olurlar. 300 Kelime’nin altında yazılacak makaleler, rakiplerinizin altında kaldığı taktirde daima sizi geri plana itecektir. İşte bu yüzden SEO Uyumlu makale yazmak konusunun bir diğer önemli faktörüde 300 kelime barajını aşmanızdır.

Yine konuyla ilgili aklınızda kalan soruları yorum ile belirtirseniz cevaplamaya çalışacağım.

Leave a Comment