SEO Araçları

Adsense Nasıl Alınır

Adsense nasıl alınır isimli bu yazımızda sizlere bir adsense hesabı açmanın ve onay sürecinin nasıl gerçekleştiği hakkında detaylı bir anlatım gerçekleştireceğiz.

Her site sahibinin hayali bir adsense hesabına sahip olmaktır. Google Adsense, reklam göstererek güvenli bir şekilde para kazanmanızı sağlar. Sitenizin masraflarını karşılamak için, biraz da para kazanmak için Adsense hesabı almak isteyebilirsiniz.

Adsense nasıl alınır: Yeterli içeriklere sahip olun!

Adsense hesabı nasıl alınır derseniz; adsense hesabına sahip olmak isteyen her site sahibinin en büyük hatası, sitelerini açar açmaz reklam almaya çalışmalarıdır. Böyle bir durumda Adsense başvurunuz ‘’Yetersiz içerik’’ uyarısı ile reddedilebilir. Bunun için adsense başvurunuzdan önce sitenizin yeterli içeriklere sahip olmasına özen göstermelisiniz.

Yeterli içerik dediğimiz zaman, makale sayısının hiçbir önemi olmayıp bütün yayınlamış olduğunuz makalelerin birbiri ile bağlantısının olması gerekmektedir. Örneğin ekonomiye dair bir siteniz varsa ve içeriklerinizi buna göre hazırlıyorsanız, para, iş imkanları ve ekonomi gibi içerikler eklediğiniz zaman ‘’Yetersiz İçerik’’ durumundan daha kolay bir şekilde kurtulursunuz.

İyi Bir Tema Seçmelisiniz

Adsense hesabı almak istediğiniz sitenizin scripti ya da temasının önemi büyüktür. Burada tema dediğimiz zaman görselliğe önem veren bir tema değildir. Adsense sahibi olmak için gereken önemli tema unsurları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Mobil uyumlu (responsive) olmalı
  • Kod çöplüğü olmamalı
  • Temiz kodlanmış olmalı
  • Warez bir tema olmamalı

İçerikleri ön plana çıkartan bir tema olması Adsense hesabı alırken işinizi kolaylaştıracaktır.

Sitenizin Hitini Yüksek Tutun

Site hiti, Adsense hesabı alırken genellikle atlanılan noktalardan birisidir. Düşük hitiniz olduğu zaman kazanç elde etmeniz zorlaşır. Bu nedenden dolayı yüksek bir hite sahip olmanız gerekir. Okurlarınızın sitenizde ne kadar çok vakit geçirmesini sağlarsanız adsense hesabı almanız o kadar kolaylaşır ve kazançlarınızda o derecede artış gösterir.

Kim Olduğunuzdan Bahsedin

Site sahipleri site oluştururken genellikle bilgi kısmına pek önem vermezler. Sitenizin hakkımızda kısmında: sitenizin neye hizmet verdiğini, ne zaman, kim tarafından kurulduğu gibi küçük bilgiler içermesi Adsense hesabı almanıza yardımı çok olacaktır. Bu nedenden dolayı bir site açtığınız zaman iletişim ve hakkımızda gibi kanallarını düzgün ve özenli bir şekilde hazırlamalısınız.

Önemli Bir Ayrıntı: Bunların yanı sıra kullanım koşulları ve gizlilik politikası sayfalarınızı da oluşturmayı ihmal etmeyiniz.

Sitenize Yorum Yapılmasını Sağlayın

Bir sitenin yorum alması demek hem sitenin hem de içeriklerin sürekli ve aktif olduğu anlamına gelir. Google Adsense de güncel olan siteleri oldukça sever. Bu yüzden sizde sitenize yorum çekmeye çalışmalısınız. Bu sayede Google Adsense sitenizi incelediği zaman daha iyi bir izlenim alır ve Adsense hesabı onayı almanız daha kolay olur.

2 Comments

  1. Caner Turan
  2. Osman Tanrıverdi

Leave a Comment